Cestovní třídy

Ať již z praktického nebo teoretického hlediska tápete mezi cestovními třídami, určitě je dobré znát rozdíly mezi jednotlivými druhy. Na dálkových linkách se totiž můžeme setkat hned se čtyřmi možnostmi, kterými lze cestovat. Kromě pohodlí bude určitě také dobré uvést cenové hladiny, v nichž se dané letenky budou pohybovat. Tak tedy, známe tyto cestovní třídy:

aerial-500503_1280

  1. Ekonomická (turistická) představuje naprostý základ v cestování. V mezinárodním měřítku se setkáváme s označením Economy Class. Dostanete letenku s číslem sedačky, na níž celý let strávíte. Během něj bude možné si zakoupit občerstvení, někdy při dálkovém letu nabízí občerstvení zdarma.
  2. Prémiová ekonomická neboli Premium Economy poskytuje jakési rozšíření běžné ekonomické třídy, ovšem s tím rozdílem, že obsahuje něco navíc. Jedná se především o větší prostor, zejména na nohy. Od zbytku letadla je oddělena, nachází se v kabince, někdy je cestujícím poskytován lepší catering. Cena letenky se někdy až zdvojnásobí, což způsobuje nepřílišnou oblíbenost této kategorie.
  3. Obchodní neboli Business Class zajišťuje odlišení od „běžných“ pasažérů již na letišti, kde se dočkají prioritního odbavení, možnosti vstupů do salonků a přednostního nástupu do letadla. Sedadla jsou prostornější a mnohem pohodlnější než v předchozích třídách, některá lze dokonce transformovat téměř do postele. Welcome drink, vynikající catering a alkoholické nápoje během letu jsou samozřejmostí. Při výstupu pak mají tito cestující přednost, také se dočkají rychlejšího celního i zavazadlového odbavení. Cena letenky se oproti prvnímu typu může zvýšit až čtyřikrát.
  4. První neboli First Class pak zaručuje luxus určený pro ty nejnáročnější klienty. Komfort, pohodlí a služby na míru, tím se vyznačuje. Oproti Business Class je zde ještě něco navíc – prémiová vína či šampaňské, kaviár, čerstvý pokrm na přání v salonku na letišti, jídlo během letu je podávané na přání, nikoli ve stanovenou dobu…. Cena je pak i více než dvojnásobná oproti Business Class.

the-plane-2783494_1280

Pokud chceme za letenku co nejvíce ušetřit a je nám víceméně jedno, kde budeme sedět, můžeme využít levných last minute letenek, které nabízí levné cestování do předem známé i neznámé destinace. Díky tomuto typu se můžeme podívat do míst, kam bychom se jinak jen tak nedostali.