Ostrovy Francouzské Polynésie

Francouzská Polynésie je nejvýchodnějším státem jižního Pacifiku. Leží tu 118 ostrovů a atolů na ploše srovnatelné s Evropou.

Nejnavštěvovanějšími jsou Bora Bora, Tahiti a Moorea.
pobřeží bora bora

Bora Bora

Když to tu spatříte, mát dojem, že jste se objevili v ráji. Je to místo maximálního luxusu, ale i zde se můžete věnovat jiným aktivitám než jen povalování se na pláži a koupání. Budete si chtít prohlédnout pláže s tyrkysovými lagunami, podívat se na delfíny, velryby, mořské želvy, ale i kochat se nekonečnou zelení a květinami.

K dispozici budete mít komfortní katamarán, kterým se dopravíte na nejkrásnější místa uprostřed lagun, kde se nemusíte bát houpání lodi a můžete s sebou vzít i děti.

Výlet si můžete zpestřit nejen koupáním, ale i šnorchlováním na korálových útesech, potápěním i krmením žraloků.

 

Ostrovy může poznávat na kole, zatančit si s polynéskými tanečnicemi, nebo navštívit chrámy zvané marae.

 pobřeží Tahiti

Tahiti

Při příletu na ostrov vás přivítá malá kapela hrající na ukulele.

Pokud jste se rozhodli vydat se na náročnou horskou túru a zdolat zelené hory ostrova s jejich hlubokými údolími a impozantními vodopády, trasu zdoláte během dvou dnů. Na přespání vám bude k dispozici hotel.

Spatříte strom s nádhernými květy připomínající ibišek. Barvou jeho rudých okvětních lístků si ženy a dívky malovaly rty jako rtěnkou a listy sloužily jako naběračky a lžíce.

Tahiti je zajímavý pralesy, horami a plážemi. 

Moorea

Nachází se jen několik kilometrů od ostrova Tahiti. Ostrov je hornatý a plný zeleně a je vyhledávanou destinací pro zamilované. Možná je to tím, že z ptačí perspektivy připomíná srdce.

Ostrované jsou pohostinní a přátelští.

Ostrov je obklopený mělkou lagunou a je pokryt osmi vrchol. Tyrkysové moře s křišťálově čistou vodou je považováno za nejkrásnější na světě.

Pěstují se tu černé perly, které jsou nejcennější a nejvzácnější ze všech druhů na světě. Dají se totiž vypěstovat jen zde.

Objevte tu starobylé vesničky nebo turistické stezky, vyzkoušejte vodní atrakce jako třeba plavání s delfíny či plachtění.

 

Kuchyně

Převažují pokrmy z ryb a mořských plodů. Typickou specialitou je poissoncru. Je ze syrové ryby marinované v limetkové šťávě a soli, zelenině, dužině a kokosovém mléce. Příloha je rýže.

Jídlo se připravuje zabalené v banánovém listí v jámě v zemi.

 

Zde si opravdu odpočinete. Bělostné pláže, kokosové palmy, banány, papája, mango, vůně vanilky, čistě tyrkysové moře, luxusní apartmány a místní krásky s květinami kolem krku a ve vlasech. Ohromí vás korálové útesy, podmořský život i na mnoha místech nedotčená příroda.