Bydlení nemusí stát miliony

Pokud si chcete najít levné bydlení, které bude alespoň trochu splňovat vaše požadavky, nečeká vás lehká cesta, ale s trochou štěstí se to zvládnout dá.

Bydlení nemusí stát miliony

Většina mladých lidí dnes počítá s tím, že buďto budou celý život bydlet v podnájmu, nebo že se budou muset na tři desetiletí zadlužit u banky kvůli hypotéky. Mnoho jiných alternativ totiž není. Byty jsou dnes dražší než kdykoliv předtím a minimálně blízká budoucnost nevypadá v segmentu obytných nemovitostí o moc lépe. Jednoduše řečeno, nic se dneska nestaví, a to co se staví, není určeno pro běžné lidi, ale spíše pro milionáře. To však neznamená, že byste měli pouze dvě možnost, které byly nastíněny na začátku. Variant je samozřejmě o trochu více, i když ve všech případech to chce trochu ubrat ze svých představ o pohodovém bydlení.

Dům

Asi tím nejideálnějším alternativním obydlím, které nestojí miliony, jsou mobilní domy. Zapomeňte na karavany, přívěsy, maringotky a další obdobná, většinou přechodná obydlí. Toto je úplně jiný level. Nejmodernější verze se běžně i na západ od našich hranic využívají k celoročnímu bydlení. Standardně v těchto obydlích žijí i celé rodiny, a docela dobře. I když také to má své mouchy, ne že ne.

Místo bývá problém

Už od pohledu je jasné, že jestli něco mobilním domům může chybět, pak je to obytný prostor. Ten je dostatečný pro dva tři lidi, ale v případě, že je váš více, měli byste se podívat po něčem větším, pokud máte tedy tu možnost. Ovšem tři lidé si mohou žít docela pohodlně v takovémto obydlí na kolech. Dílem za to může i vnitřní vybavení, které se dodává v ceně a které si tedy nemusíte nakupovat zvlášť. Máte-li skříně a další nábytek, klidně ho prodejte. Tedy ho nebudete potřebovat. Pohovky, křesla, kuchyňskou linku, postele, skříně a další nezbytný nábytek zde už budete mít. Stačí se hned nastěhovat.

Pěkné bydlení

Podnikatelské plány

Mobilní domy se oplatí koupit i k vydělávání financí. Dají se totiž docela dobře předělat tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly. Dají se stejně snadno přebudovat jak na kancelář, tak třeba i na kadeřnictví, masážní salón, prodejnu nebo cokoliv budete chtít. Stačí mít jen nápad a chuť jej realizovat.