I vy se můžete naučit hrát na kytaru

Určitě jste někdy i vy zažily tu kouzelnou atmosféru táboráku. Skvělá parta lidí, nádherná příroda, hořící oheň a zpívání oblíbených písničky za zvuků kytary. Hodně lidí obdivuje hráče na kytaru a myslí si, že je to hodně těžké. Nebudeme si nalhávat, že se naučíte hrát na kytaru za týden nebo za měsíc. Abyste se naučili na kytaru obstojně hrát, budete potřebovat především pravidelný trénink a také trpělivost. Pravdou také je, že někdo se naučí hrát na kytaru snáze, jiný zase bude muset tréninku obětovat mnoho času. Každopádně hrát na kytaru či jiný nástroj se může naučit opravdu každý, stačí se nebát a jít si za svým snem.

žena hraje na kytaru

Pokud jste se tedy rozhodli naučit hrát na tento skvělý nástroj, budete si muset sehnat dobrého učitele. Ve vašem okolí zajisté působí několik lektorů, kteří pořádají kytarové kurzy. Nejjednodušší je, zaplatit si u někoho takového kurz, ve kterém se naučíte všechny základy a dozvíte se i přínosné informace. Lekce hry na kytaru můžete absolvovat i on-line z pohodlí vašeho domova. Peťanovy kurzy jsou určené především pro samouky, ale i každý samouk potřebuje znát základy potřebné pro správné trénování hry na kytaru. V kurzu si osvojíte základní akordy a základní kytarové rytmy, které se hrají pravou rukou. Během osmi týdnů se naučíte zahrát 7 písniček jako například Hlídače kráv nebo Bednu od whisky. To vše se naučíte při denním 20 minutovém tréninku.

kytara

Než začnete na kytaru vůbec hrát, musíte si jí pořídit. Navštivte nejbližší obchod s nástroji, protože pokud se v kytarách nevyznáte, nechte si poradit od profesionálů. Existují kytary, které jsou právě vhodné pro začátečníky. Tyto kytary mívají i měkčí struny, se kterými vám půjde učení hmatů daleko snadněji, než je tomu u strun tvrdších. K samotné kytaře je vhodné si pořídit i kvalitní obal, který zabrání případnému poškození kytary. Doporučujeme také přikoupit ladičku na kytaru, bez které se jako začátečník neobejdete.