Pořiďte si solinátor do zahradního bazénu

V prvé řadě budete mít pocit, že jste si z dovolené dovezli něco víc než jenom pár mušlí – budete mít pocit, že máte před svým rodinným domem, chatou či vilou u své terasy kousíček svého vlastního soukromého moře. ale to není jediný důvod, proč byste do svého bazénu měli sypat krystalický sodík. Proč ještě? To vám povíme v tomto článku.

sůl mořská

· Alergikové a jedinci s citlivou pokožkou
Lidé, kteří trpí na lupénky, kožní vyrážky a atopické ekzémy se také rádi koupou. Bohužel ale voda s příliš mnoha chemikáliemi škodí jejich kůži a zhoršuje příznaky některých onemocnění, například zvyšuje svědivost a vysušuje mazové žlázky. Kůže je pak suchá a šupinatá, což nedělá dobře nikomu, kdo si na své pokožce zakládá.

Nainstalujte si do bazénu solonizační přístroj
Tento stroj, který může zachránit léto vašim dětem, je vlastně jednoduchý pomocník při elektrolýze pro slanou vodu. Ten přeměňuje krystaly pevné látky rovnou na chlorový plyn, který není tolik agresivní. Není tolik cítit, nepoznáte ho na kůži a také voda nemá tak chemický zápach.

Jak složité je přejít z chlorových tablet na krystaly sodíku?
Není to vůbec tak složité, jak se může zdát. Vlastně nemusíte ani vypouštět už postavený a napuštěný bazén – přístroj se dá zavěsit do již plně funkčního bazénu. Mořská sůl se tak může stát vaší desinfekcí klidně ze dne na den, nejsou k tomu třeba žádné velké přípravy.

sůl

– Nejdůležitější je přesně vědět, jak se sodík dávkuje
– Vždycky dodržujte dávkování, které doporučuje výrobce soli
– Většinou byste měli sypat pět kilogramů soli na metr krychlový
– Sůl je pročištěná a většinou pochází z moří okolo našeho kontinentu, nejčastěji ze středomoří
– Sůl nesmí obsahovat jodidy, které zbarvují vodu zelenou nebo hnědou barvou
– Salinita vody by se měla pohybovat okolo půl procenta
Bazén by neměl být postaven z kovových prvků, které pod vlivem soli mohou podlehnout korozi a snížit životnost bazénu.