Ulevte svým zádům na sedacím vaku

Sedací vak je výrobek veskrze známý snad každému. Je zdrojem pohodlí v domácnostech, lze jej přenést ven na zahradu a relaxovat i pod širým nebem. Zvolíte-li jeho vhodnou polohu, máte k dispozici něco víc, než jen obyčejné křeslo.

Jak napolohovat sedací vak perfekt

Můžete si z nich udělat polštář, podpěru, křeslo i pracovní židli – variabilita je klíčovou vlastností sedacích vaků a výrobci na nich slaví svůj úspěch již dlouhá léta. V úvodním nadpisu jsme vám naznačili, jaké možnosti lze vytvarovat z velkých sedacích vaků perfekt tmavě modrých Beanbag, a obecně se všemi velkými vaky, které nejsou pouze vhodné pro sezení.

Polštář – ten si zvolíte, když vak rozprostřete po celé ploše na podlahu a odepnete z něj boční popruhy. Na polštáři pak můžete i spát, meditovat, vleže na bok číst knihu, nohy zkřížit pod sebou v tureckém sedu nebo je opřít o konferenční stolek či o zeď.

sedací pytle na písku

Zalomení do písmene A – to se může hodit např. při hře – námořní bitvě, když sedí dva hráči proti sobě, nevidí na sebe, opírají se o šikmou stranu vaku a pouze se dorozumívají slovně. Zahnutý vak obrácený jako sedlová stříška může posloužit i dětem na hraní jako tunel nebo překážka, přes kterou lze přelézat.

Posezení na výšku – pokud vak položíte na jednu z bočních hran a sednete si na něj rozkročmo, můžete jej využít jako pracovní židli s opěradlem a proti sobě mít třeba laptop nebo tablet. Netradiční, ale zajímavý způsob práce.

tmavě modrý sedací vak

Křeslo – různě polohovaný sklon opěradla, zajištěný popruhy, je snad ten nejoblíbenější způsob využití sedacího vaku. Podle obsahu výplně lze vytvářet posezení s vyšším posedem a nižším opěradlem, nebo naopak či vyváženě, do vaku se dá snadno zabořit tak, aby se jeho tvar přizpůsobil vašim tělesným proporcím. Svou polohu navíc můžete pružně měnit podle potřeby, mnohem lépe, než u sedací soupravy s molitanovými opěradly a sedáky.