Vozit kola na nosiči na tažné zařízení je nejpohodlnější

V současné době je velký zájem o držáky na kola umístěná na tažném zařízení. Bývají dokonce součástí vybavení některých autopůjčoven, zvláště pak velkých transportních dodávek, s nimiž se lidé vydávají na dovolenkové pobyty. Je to totiž efektivní a výhodné řešení, jak bicykly převážet na velmi dlouhé vzdálenosti v rámci republiky, anebo přes hranice. Jediné úskalí spočívá obvykle v zajištění homologované „koule“ za autem, která musí mít patřičné parametry pro průchod stanicí technické kontroly a pro zápis v technickém průkazu. V čem spočívají výhodné vlastnosti těchto výrobků a proč patří mezi nosiči jízdních kol k nejvyhledávanějším?

kola u jezera

Parkování vs výška a délka vozidla – výška vozidla s naloženými koly se prakticky nemění, pouze naroste zhruba o necelý metr jeho délka. Při parkování v těchto místech je však větší problém s výškou, než s délkou auta, mít kola na střeše totiž znamená neustále „hlídat a kontrolovat“ průjezdnou výšku, což je u moderních robustních vozidel typu SUV mnohdy velký problém a důvod ke stresu.

jízdní kolo

Jízdní vlastnosti – asi největší předností tohoto řešení je jízdní komfort. Kola umístěná vzadu za autem mají minimální vliv na řízení, těžiště jízdní soupravy je posazené nízko, na jedoucí vozidlo tolik nepůsobí poryvy větru a nezvyšuje se ani spotřeba paliva, pouze s ohledem na hmotnost nákladu, která u dvou kol činí v průměru i s nosičem zhruba 50 kg. Kola posazená na „kouli“ mohou ztížit výhled skrze zadní sklo vozidla, ale máte je alespoň neustále v hledáčku své pozornosti při pohledu na zrcátko v kabině, na rozdíl od nákladu umístěného na střeše, kam za jízdy vůbec nevidíte a netušíte, co se tam odehrává.

Bezproblémová instalace – vozit kola na střeše nebo na zadních dveřích znamená je při montáži na nosič zdvihnout do výšky a to může představovat u subtilních lidských postav docela závažný problém. Všichni nejsme zvyklí podávat vzpěračské výkony, a co dovede padající bicykl v okamžiku, kdy nám dojdou síly, a kolo vyklouzne z ruky, si jistě dovedete představit. U držáků na kola na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni se nic takového nemůže stát, tam je zvedáte jen nízko nad zem.