Chlorové tablety jsou vhodné pro dětská brouzdaliště i objemné bazény

Ať už máte doma zahradní bazén opravdu úctyhodných rozměrů anebo naopak jen malý dětský nafukovací bazének, tak je jisté, že v obou případech musíte dbát o kvalitu vody v nádrži. Pokud nechcete riskovat své zdraví a chcete si odnést ten pravý požitek z koupele, tak je nezbytné, abyste se zaměřili na pravidelnou desinfekci bazénové vody. K tomu jsou ideální pomalu rozpustné chlorové tablety, které zajistí potřebnou koncentraci aktivního chlóru ve vodě, který eliminuje veškeré nežádoucí mikroorganismy, jež by mohly vaši nádrž sužovat. Řeč je především o sinicích, řasách a bakteriích, které dokáží nechráněnou vodu zamořit během několika málo dní.

voda

Pokud však budete vodu v bazénu pravidelně ošetřovat chlórem, tak vám nic takového nehrozí. Chlorové tablety jsou ideálním způsobem chlorace jak pro velké nádrže, tak pro malé dětské bazénky, fontánky a brouzdaliště.
K zajištění dobré kvality vody ve středních a větších bazénech je nicméně potřeba učinit ještě mnohá další opatření. Výměna vody v takových nádržích je nákladná záležitost, proto se vám vyplatí, když o ni budete svědomitě pečovat.
V první řadě je potřeba každý bazén důkladně a pravidelně a bezprostředně po koupání zakrývat kvalitní krycí plachtou, která na nádrž dokonale padne a dovnitř nepropustí ani smítko. Využít můžete nejen obyčejnou krycí plachtu, ale také plachtu solární, která vodu v nádrži příjemně zahřeje.

nohy ve vodě

Před každým vstupem do bazénu byste měli věnovat pozornost očistě svého těla, na kterém se do vody dostává také značné množství nečistot. Ideální je pořízení solární sprchy, abyste před každým vstupem do vody nemuseli odcházet do domu.
Nezbytná je samozřejmě i výkonná filtrace, která veškeré nežádoucí znečištění zachytí ve filtračním médiu. Výkon filtrace musí odpovídat objemu vody v nádrži tak, aby celý obsah nádrže prošel filtračním materiálem během několika málo hodin.