Dřevo nebo plast? Okna z tradičního materiálu, nebo kvalitní plastová?

250x250-2-1474093619.jpg

Moderní dřevěná okna se též nazývají „Eurookna“.  Okna ze dřeva se vyrábí po staletí a ta dnešní, splňují veškeré požadavky funkční i estetické. Dřevěnými okny můžete osadit i různé terasy, chodby, průchody, vyrábí se v podstatě na míru pro každého zákazníka a nemusí to být vždy standardní obdélníkový nebo čtvercový tvar.
dřevěná okna
Dřevěná eurookna se běžně dodávají v mnoha barevných odstínech, které sladíte jak s novostavbou, tak třeba i s dřevěnou roubenkou. Běžně se využívají při rekonstrukcích starých domů, i když v panelových bytech se s nimi setkáme poměrně zřídka. Lidé na sídlištích obvykle ladí vzhled oken podle těch ostatních v jejich blízkosti, a ta bývají většinou plastová.
Dřevěná konstrukce oken je sice přírodní materiál, ale opatřený speciální vodou ředitelnou lazurou, jejíž trvanlivost se odhaduje na několik desítek let. Samotný vnitřek oken je lepen z vícevrstvých dřevěných lepených tzv. eurohranolů, odtud také samotný název „Eurookna“. Dřevěná okna mají také lepší izolační vlastnosti (tepelné i hlukové), než okna plastová. Nejvyužívanější dřevinou na výrobu oken je smrk, stále častěji se však používá „meranti“, což je tropická dřevina s velmi zvláštní a výraznou strukturou materiálu.  Dražší a odolnější modely eurooken se rodí z dubového masivu, jsou také pochopitelně více reprezentativní.
plastová okna