Když už světla nesvítí tak, jak by měla

Světla na našem autě jsou bezesporu velmi důležitá. Nejen kvůli naší bezpečnosti a dobré viditelnosti, ale i pro ostatní účastníky provozu, kteří nás mohou míjet, ať už také sedí za volantem, nebo jedou na kole či přechází silnici pěšky.
noční provoz
Když hůře vidíme
Světla našeho vozu podléhají stejně, jako ostatní jeho součásti po čase určitému opotřebení. Jsou sice vyrobena z odolného plastu, avšak i ten se časem může poškrábat. Nejedná se však o nějaké ojedinělé škrábance či rýhy, myšleno je jemné poškrábání, které způsobí, že světlomet vypadá zakaleně, matně a špatně propouští světlo, které vychází od žárovky směrem na silnici.
V takovém případě nejen, že hůře vidíme a není v tomto případě na vině náš zrak, ale jsme i hůře vidět. Čeká-li nás navíc v dohledné době technická kontrola, může se stát, že její přísné podmínky nesplníme právě kvůli tomuto problému.
reflektor mercedesu
Jaké jsou možnosti
Abychom nemuseli kupovat ihned drahé nové světlomety, máme dvě možnosti řešení. Tou první je nechat si světla rozleštit v servise, kde se cena pohybuje v řádu několika set korun, počítejme spíše od pěti set výše. Druhou možností je pak koupit si renovační leštící sadu a udělat práci automechanika sám. Sada stojí v každém případě méně, než služba v servise, navíc nám vydrží minimálně na dvě použití.
Sada obsahuje několik brusných a leštících kotoučů, pastu, ochrannou pásku a další komponenty pro snadnou renovaci světel. Kdo má tedy doma vrtačku, může si tento problém s poškrábanými plastovými světly vyřešit celkem levně a jednoduše sám.
Kdo nechce investovat do vlastní práce a potřebuje věc řešit rychle, může oslovit servis. Ať tak či tak, vyplatí se každopádně provést nejprve renovaci a poté až v případě, kdy tato není možná, přistoupit k výměně celých světlometů. Důležité je, abychom na svých cestách viděli a byli vidět.