Mizí vaše peníze stále rychleji? Možná děláte tyto chyby!

ovocn
</div>
<p><strong>Lepit dluhy dluhem </strong><br />
 <br />
Dnešní svět je plný půjček, které vám slibují snadnější život a nechat se zlákat je tak jednoduché. Pokud zvažujeme půjčku, musíme si položit několik otázek. První a nejdůležitější je, na co si půjčku vlastně bereme. Pokud to není nic, co vyloženě hoří, může to počkat. V případě, že si chcete půjčit, aby jste mohli jet na dovolenou, raději si našetřete nebo se uskromněte. Další velmi zásadní otázka je, jestli jsme schopni půjčku splatit tak, aby nám ty peníze nechyběli. V tomhle jsou ošemetné mikropůjčky, kdy splatnost zpravidla bývá již za měsíc. Pamatujte, pokud příští měsíc nebudete mít na zaplacení dlužné částky, nejspíš si zase budete muset někde půjčit.<br />
<img alt=
 
Zábava na prvním místě
 
Nemůžete se dočkat kdy už vám přijde výplata, aby jste si zase nějakou dobu mohli užívat? V případě, že odpověď zní ano, měli by jste se nad sebou opravdu zamyslet. Tento problém se nemusí týkat jen mladých lidí, i když většinou to tak je. Důležité, je mít všechno vyřešené a potom si stanovit rozpočet na zábavu.
 
Neefektivní nakupování
 
Jeden z největších problémů a přitom si jej mnozí ani neuvědomují. Stává se vám, že odcházíte z obchodu s pár věcmi za které jste zaplatili doslova jmění? Spousta lidí totiž nakupovat vůbec neumí. Neříkám, že máte nakupovat levné a méně kvalitní zboží, jen se naučte kupovat věci, které mají opravdové využití v kuchyni.
návratnost investic 
Děti
 
Chtěli bychom jim snést modré z nebe, někdy to ale není možné. Mluvte o problémech a finančních záležitostech se svými dětmi, opravdu neexistuje správný věk, kdy děti naučit jaká je hodnota peněz a jak s nimi nakládat. Pokud mají děti od malička mají k penězům správný postoj, v budoucnu se tak vyvarují zbytečným nepříjemnostem. 
 
Účty a poplatky
 
Připadá vám, že máte více výdajů než příjmů? Sepište si na papír všechny vaše měsíční výdaje a zkontrolujte, jestli není možné na něčem ušetřit, tím myslím předražený paušál, drahé internetové a spoustu dalších věcí. Nebojte se zeptat u konkurence a najděte výhodnou nabídku podle vašich představ a možností.

Mizí vaše peníze stále rychleji? Možná děláte tyto chyby!
Ohodnoťte příspěvek