Mizí vaše peníze stále rychleji? Možná děláte tyto chyby!

Lepit dluhy dluhem
 
Dnešní svět je plný půjček, které vám slibují snadnější život a nechat se zlákat je tak jednoduché. Pokud zvažujeme půjčku, musíme si položit několik otázek. První a nejdůležitější je, na co si půjčku vlastně bereme. Pokud to není nic, co vyloženě hoří, může to počkat. V případě, že si chcete půjčit, aby jste mohli jet na dovolenou, raději si našetřete nebo se uskromněte. Další velmi zásadní otázka je, jestli jsme schopni půjčku splatit tak, aby nám ty peníze nechyběli. V tomhle jsou ošemetné mikropůjčky, kdy splatnost zpravidla bývá již za měsíc. Pamatujte, pokud příští měsíc nebudete mít na zaplacení dlužné částky, nejspíš si zase budete muset někde půjčit.
finanční úspory
 
Zábava na prvním místě
 
Nemůžete se dočkat kdy už vám přijde výplata, aby jste si zase nějakou dobu mohli užívat? V případě, že odpověď zní ano, měli by jste se nad sebou opravdu zamyslet. Tento problém se nemusí týkat jen mladých lidí, i když většinou to tak je. Důležité, je mít všechno vyřešené a potom si stanovit rozpočet na zábavu.
 
Neefektivní nakupování
 
Jeden z největších problémů a přitom si jej mnozí ani neuvědomují. Stává se vám, že odcházíte z obchodu s pár věcmi za které jste zaplatili doslova jmění? Spousta lidí totiž nakupovat vůbec neumí. Neříkám, že máte nakupovat levné a méně kvalitní zboží, jen se naučte kupovat věci, které mají opravdové využití v kuchyni.
návratnost investic 
Děti
 
Chtěli bychom jim snést modré z nebe, někdy to ale není možné. Mluvte o problémech a finančních záležitostech se svými dětmi, opravdu neexistuje správný věk, kdy děti naučit jaká je hodnota peněz a jak s nimi nakládat. Pokud mají děti od malička mají k penězům správný postoj, v budoucnu se tak vyvarují zbytečným nepříjemnostem. 
 
Účty a poplatky
 
Připadá vám, že máte více výdajů než příjmů? Sepište si na papír všechny vaše měsíční výdaje a zkontrolujte, jestli není možné na něčem ušetřit, tím myslím předražený paušál, drahé internetové a spoustu dalších věcí. Nebojte se zeptat u konkurence a najděte výhodnou nabídku podle vašich představ a možností.