Kupujeme auto

To bývá mnohdy velký oříšek. Pro někoho je totiž automobil nezbytně nutný na nějaké přepravování, jelikož veřejných spojů v dopravě výrazně ubylo a dokonce i některých obyvatel se to dotklo tak, že z jejich vesnice se nedá prakticky během dne vůbec jinak dostat, jelikož autobus zde projede za den pouze jedenkrát. Takže jeden to bude mít, jako nutné přibližovalo a druhý zase nutně potřebuje slušivý módní model a má nějakou svoji představu. Takže v první řadě bychom si měli zodpovědět pár otázek, než začneme chodit například po bazarech.
provoz ve městě.jpg

Kde se budeme s plechovým miláčkem nejvíce pohybovat.

1. Pokud převážně po městě, tak bude lepší si pořídit menší typ, který bude mít klidně i menší objem motoru a tím samozřejmě i nižší pojistku. Díky úspornosti na délce se snadněji po městě pohybuje a také parkuje a i spotřeba je podstatně nižší. Například parametry typu , by mohly být vyhovující, ale na druhou stranu ne každému se bude líbit.
šedý Ford.png

2. Dálnice je naším domovem. Tak ne zase až tak doopravdy, ale pokud budeme cestovat po dálnici nebo na delší trasy, tak musíme vybírat z jiného soudku. Budeme rozhodně potřebovat silnější motor a svižnější jízdu.

3. Rodinný vůz, s kterým se dá jezdit svižně, ale hlavně pohodlně do přírody na výlety a outdoorové aktivity by měl být v podobě typů vozu SUV a když bude mít pohon na všechny čtyři kola, tak je ideální do hor nebo i horských vesniček.

4. Velká rodina, velké nákupy a velká zavazadla. Zde bude možnost se poohlédnout po modelu kombi.

V podstatě je velký rozdíl nejen mezi značkou automobilu, ale také v nároku na provoz a údržbu, což by mělo být ve výběru to, na co bychom se měli zaměřit. A další faktor by se měl soustředit na to, zdali zvolený typ auta nám bude vyhovovat, bude výkonný, bezpečný a jak to bude v případě náhradních dílů.
nové Audi.jpg

Analýza je důležitá

Prakticky se dá říci, že koupě automobilu a je jedno, zdali nového nebo ojetiny je po hypotéce na bydlení další větší investicí. Pokud si vybereme dokonce špičkový model, tak se můžeme v pohodě vyrovnat hodnotě malého rodinného domku. Proto bychom měli být při koupi ostražití. To rozhodně nebude poslední investice. Auto se musí pojistit, pravidelná údržba, servis, součástky, pneumatiky a budou další investice, které mohou zaskočit. Přesto bychom nákup vozidla měli absolvovat s technikem, který tomu bude rozumět, než se spolehnout na prodejce.