Udržujte přes léto vodu v bazénu čistou a průzračnou

Máte doma na zahradě bazén? V tom případě jistě víte, jak je těžké se starat o vodu, aby nebyla zakalená, špinavá a škaredá. Existuje mnoho přípravků, takže se pojďme podívat na některé z nich.

Nadzemní nebo i zabudovaný v zemi, oba typy potřebují kvalitní péči, obzvláště pokud se jedná o vodu. Stavíte každý rok nadzemní typ bazénu? Nebo ho naopak necháváte přes zimu postavený, jedná se o větší typ a zazimováváte jej? Poslední z možností je mít typ, který je zabudovaný v zemi, ale i ten potřebuji kvalitní péči.

nohy bazén

Voda v bazénu je živá. Možná byste se divili, ale postupem času se v ní objevují mikroorganismy, drobné buňky, mikroby a mnoho a mnoho dalšího. Stejně tak, jako nechápeme, kde se tam berou řasy, ale prostě tam vyrostou a my najednou máme z ničeho nic místo bazénu rybník. Pak stačí jeden koncentrovaný přípravek a všechno zmizí a voda je opět průzračně krásná. Malý zázrak a tak to funguje i u dalších přípravků.

Zejména přes léto, kdy se hodně koupeme a pořádně svítí sluníčko, což je příznivé právě pro nežádoucí mikroby, bychom měli dbát na očistu vody.

Používat můžete roztoky, tekuté přípravky nebo přímo bazénové tablety Chlorito.

Tablety nepotřebujete odměřovat, snadno se aplikují a dávkují.

Tablety nepotřebujete odměřovat, snadno se aplikují a dávkují. Jelikož jsou pomalu rozpustné ve vodě, vydrží delší dobu udržovat zdravou, čistou a průzračnou.

kluk kruh bazén

Chlorové tablety doplňují chlor postupným uvolňováním do vody. Díky tomu budete mít jistotu optimální koncentrace chloru ve vodě. Voda bude průzračná, zdravá a čistá bez nežádoucích nečistot a prvků.

Verze maxi je určena pro velké a střední bazény. Verze mini je vhodná pro malé domácí zahradní bazény a vířivky. Jedná se o jednosložkové tablety, obsahující pouze chlor.

Tablety pomáhají udržovat požadovanou hladinu pH. Za optimální hodnoty se považují čísla mezi 6,8 a 7,6. Díky pomalu rozpustným tabletám budete mít jistotu, že máte pořád optimální hladinu pH v bazénové vodě.