Víte, na jaké odškodnění máte nárok v případě pracovního úrazu?

Stal se vám pracovní úraz nebo jste měli autonehodu přesně podle starého českého přísloví: „Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.“? Jsme „jen“ lidé a nejsme neomylní, ba ani nejsme stále ve střehu, a tak se nám mohou stávat nepříjemné úrazy. Ale i když jsme pozorní, bohužel, nás může zranit někdo jiný nebo sedíme na sedačce spolujezdce a v tom se přihodí autonehoda.

nehoda policie

Někdo by řekl, že byl ve špatný čas na špatném místě. Ale kdo to můžeme vědět, zdali by se nám něco nepřihodilo, kdybychom byli například na cestě za nákupy…? Cesty osudu jsou nevyzpytatelné, ale i když se vám taková nemilá věc stane a vy se rázem ocitnete bez pomoci a bezradní, pomocnou ruku sice naleznete na konci svého ramene, ale lepší bude, když sevřete pomocnou ruku profesionálů u on-line poradny, kteří vás v tom nenechají!

Víte, na jaké odškodnění máte nárok v případě pracovního úrazu?

V první řadě je třeba pracovní úraz zapsat do knihy úrazů. Je nanejvýš pravděpodobné, že vy jako zranění na takovou věc myslet nebudete, vy budete hlavně chtít, aby zmizela ta ukrutná bolest, budete-li při vědomí… Je věcí vašeho nadřízeného sepsat protokol o pracovním úrazu a postoupit k dalšímu šetření. Firmy jsou pro tyto případy pojištěny a vy tak můžete obdržet náhradu škody buď od svého zaměstnavatele, nebo prostřednictvím pojišťovny, se kterou má váš zaměstnavatel smlouvu. Jenže pojišťovny se zdráhají vyplácet odškodné v takové výši, kterou by poškozený uvítal, a naopak přiznávají náhradu škody zpravidla v základní výši. Nenechte si to líbit, a nejste-li spokojeni s plněním, obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou.

výpočet odškodného

Nejdříve je telefonicky anebo e-mailem kontaktujte, dejte do pořádku všechny lékařské zprávy a záznamy o úrazu a poskytněte je poradcům v on-line poradně. Ti spolupracují s ověřenými advokáty i znalci v oboru zdravotnictví. Jejich zásluhou mnohdy bylo vyplaceno mnohonásobně vyšší odškodnění než bylo původně přiznáno!