Důkladné čištění domova

To, jakým stylem (a čím vlastně) čistíte vaši domácnost, není vůbec jedno. Mnohdy o tom svědčí výsledek, který není ani trvající ani dostačující. Při výběru čistících prostředků na různé plochy ve vašem domově, byste měli vždy hledět nejen na chemické složení, ale především na efektivitu a materiál, pro který se hodí.
uklizená kuchyň

..1         KUCHYŇ

V kuchyni byste s chemickými prostředky měli zacházet mimořádně opatrně. Je důležité, abyste na úklid v prostorech, kde se nejen konzumuje, ale i připravuje jídlo používali pouze přípravky, které jsou pro to vhodné. Nikdy nepoužívejte jeden přípravek na všechno! Co se týče dřezu a baterie, rovněž se zaměřte právě na váš konkrétní případ. Nerezový a granitový dřez, potřebují každý jinou péči a chemii.
Nepřehánějte to ani s desinfekčními spreji, které vás zbaví všech bakterií a virů. Platí, že fungují pouze v případě, že je povrch předem umytý a nechají se působit několik minut.
•       Ledniceje samostatnou sekcí. Tu, byste nikdy neměli mýt žádnými přípravky, který vás zbaví nečistot nebo vám přinesou svěží vůni. Nejlepší je na ni zaútočit technikou našich babiček, kdy vám vystačí voda a ocet.
•       Mikrovlnná a pečící trouba,by se rovněž měla čistit (pokud možno) nejvíce neškodně a přírodně. Využijte kyseliny, které máte v domácnosti, jakými jsou soda a citrón. Uvidíte, že si s nečistotami poradí a nebudou zdravotně závadné.

..2         KOUPELNA

V koupelně je potřeba jít na úklid chytře a razantně. Tam se chemických postřiků obávat nemusíte, právě naopak – je to velice žádoucí. Toaleta, umyvadlo, vana nebo sprchový kout jsou denně napadené bakteriemi, které nám škodí na zdraví. Měli byste proto tento prostor čistič často a důkladně.
Ve své podstatě je jedno, jaké značky přípravků na koupelnu použijete, mnohem důležitější je proces, který bude mytí odpovídat. Vše nechte ještě před drhnutím pořádně působit, abyste získali nejen správný efekt, ale i pocit, že jste pro čistotu ve vašem domově udělali maximum.
mladá uklízečka

..3         NÁBYTEK

Každý nábytek je jinak lakovaný, obsahuje jiný materiál dřeva a je důležité, aby se k jeho údržbě přistupovalo individuálně. Není všechno dřevo přírodní, takže nemůžete spoléhat na to, že vám vystačí jeden přípravek na všechen váš nábytek.
Pamatujte vždy, že jedině pečlivá příprava – přináší výsledky!