Venkovní žaluzie slouží nejen k ochraně soukromí

Pořídit si domů nebo kanceláře nějaký druh stínění je prakticky nezbytnost. Stačí rozsvítit a každý včetně sousedů a kolemjdoucích vám uvidí doslova do kuchyně. Záclony jim v tom rozhodně nezabrání. Proto je dobré využívat alespoň závěsy, které jsou levné a vcelku účinné. Fungují však pouze proti zvídavým osobám, ale tepelným ztrátám zabránit nedokáží. V tomto směru nejsou o moc lepší ani tradiční interiérové žaluzie. Daleko výhodnější je do oken si nechat nainstalovat žaluzie venkovní, které jsou sice obvykle maličko dražší, ale mnohem efektivnější.
stažené žaluzie
Kvalitní venkovní žaluzie nejenže dokáží uchránit vaše soukromí, ale jak už bylo naznačeno, jsou schopny udržet teplo doma, což je hlavně v třeskutých zimách, kdy je venku většinu dní pod nulou, velká výhoda a úspora. Tento druh žaluzií navíc může fungovat i naopak. Jakmile začnou tropická parna, která jsou u nás v letních měsících už jako doma, mohou stažené žaluzie udržet horký vzduch venku. Díky tomu se doma nejenže neuvaříte, ale v případě, že máte klimatizaci, také dokážete ušetřit nějakou tu korunu navíc.
venkovní žaluzie
Venkovní žaluzie navíc nemalou měrou chrání vaše okna. Silný vítr nebo kroupy nejsou v našich zeměpisných šířkách žádnou neznámou a dokáží natropit na domě nemalé škody. Fungují rovněž i jako bezpečnostní prvek před případnými zloději. Pokud máte okna v přízemí, máte statisticky vyšší šanci, že se k vám bude chtít vloupat nějaký zloděj. Venkovní žaluzie ho samozřejmě nemohou zastavit, pokud se rozhodne k akci, ale mohou fungovat jako odstrašující prvek.
Ovládání venkovních žaluzií bývá buďto mechanické nebo pomocí dálkového ovládače. Hlavně moderní systémy se ovládají primárně na dálku, což je praktické a jednoduché zároveň. Stačí zmáčknout tlačítko a lamely se buďto vytáhnou nebo zatáhnou. Ovládač mohou klidně používat i menší děti.