Našetřete na vánoční dárky

Vánoce nám už pomalu klepou na dveře. Jejich příprava vyžaduje i tu vaši, kdy se na nakupování vánočních dárků, zaměříte už měsíce dopředu. Z toho důvodu je i potřeba, nějak se postarat o to, abyste měli nejen promyšlené to, co chcete koupit, ale i finanční prostředky, které za nich můžete utratit.
převleky Santy

Jak si přivydělat?

Období přibližně dva měsíce před Vánocemi, je přímo nabité pracovními poptávkami po lidech, kteří jsou ochotní pracovat a pomáhat ještě před nástupem svátků. Jsou to především balící společnosti, sklady, obchody s oblečením, ale hlavně doručovací společnosti, které potřebují brigádníky v tomto hektickém období, kdy nestíhají.
Jestli si chcete najít nějaký druh přivýdělku nebo brigády, rozhlédněte se nejen v těchto oblastech a domluvte si několik hodin týdně čas na to, abyste si přilepšili. Uvidíte, že každá koruna se vám bude hodit a dárky, které za vaše ušetřené peníze koupíte, zcela jistě potěší všechny, kteří jich dostanou.
zabalený dárek

Nadčasy – placená pomoc, která se počítá

Pokud máte stálé zaměstnání, ve kterém vám proplácejí nadčasy, měli byste na nějaký čas obětovat váš program a volno po práci a zůstat v ní delší dobu. Je pochopitelné, že toho máte za celý den více než dost, ale jako forma přilepšení, která se vám vrátí v podobě vyššího platu, je to pomoc k nezaplacení. Obzvláště před svátky, jakými jsou Vánoce.
Další možností je – docházet do práce o víkendu. Ty jsou zpravidla finančně lépe placené a někdy přináší i práci ve větším klidu. Ovšem záleží na tom, jestli je vaše zaměstnání situované v nějaké firmě nebo někde jinde, kde jsou víkendy plné lidí (třeba v obchodním centru). I přesto byste však neměli být vybíraví a několik víkendů přežít i s tím, že budou náročné.
–       Pokud se vám nepodaří našetřit dostatečně moc peněz, které chcete obětovat na nákup dárků, můžete si pomoci i sami. Můžete například prodat několik věcí, které máte doma a nepotřebujete jich. Na bazaru hledá mnoho lidí všechno možné – i v době Vánoc. Nebo se zaměřte na výprodeje a nákup ve slevách. Obzvláště internetové e-shopy jsou plné levných, praktických a krásných dárků, které vašim blízkým udělají radost.