Lákavá nabídka, která se může zvrtnout

Půjčky dnes slouží kdekomu ke kdečemu. Nemůžeme se tedy divit, že vznikají nejrůznější pochybné společnosti, které nám půjčku ochotně poskytnout. Nenechte se však zlákat, ne každá půjčka je výhodná, a ne každou se nám podaří splatit.
budík u mincí.jpg
Pokud využijeme společností, které nabízejí tzv. rychlou půjčku často se můžeme dostat do velkých potíží. Míra úročení je mnohdy tak vysoká, že můžou dosáhnout hodnoty přes tisíc procent. To deseti násobně přesahuje půjčenou částku. Tyto společnosti využívají finanční negramotnosti uživatelů a “malých písmenek”, které klient nevidí.
Jestli uvažujeme o stavbě domu měli bychom se nejdříve zaměřit na standartní hypotéku. Ta sice vyžaduje určitá pravidla, ale vyzařuje jistou mírou bezpečí. Banka nám garantuje státem stanové úrokové sazby, které kontroluje institut ČNB. Ten stanovuje horní hranice sazeb a případné porušení trestá odpovídajícími sankcemi. Tudíž i přesto, že banky vyžadují spoustu náležitostí od klientů představují to menší zlo.
Když ovšem nejsme vhodní kandidáti pro bankovní hypotéku musíme se obrátit jinam. V rámci nebankovní sféry zní nejrozumněji americká hypotéka . Ta vykazuje některé znaky standartní hypotéky s určitými odlišnostmi.
Nevyžaduje příliš velké ručení bohatě postačí mít ve vlastnictví nemovitost nebo nemovitost osoby, která se za nás zaručí. Musíme mít však na paměti, že i přes dobrý stav a vysokou hodnotu budovy nezískáme půjčku ve výši 100 %. Díky koeficientům, které si banka sama sestavuje odhaduje hodnotu nemovitosti dle vlastních stanov. To kryje banku před případnými neplatiči.
Hlavní výhodou této nebankovní půjčky tkví v jejím využití. Pokud si zařídíme klasickou hypotéku budeme bedlivě sledováni příslušnými orgány, které vyhodnocují, zda dané peníze využíváme na předem stanovený účel. Pokud se tak nestane může dojít k okamžitému vypovězení smlouvy, nárokování vrácení peněz a případné penále.
dělníci na staveništi.jpg
To se vám s americkou hypotékou stát nemůže.
Jako bezúčelovou hypotéku je možné ji využít na jakýkoliv účel bez zbytečných otázek. Jedinou povinností v rámci této půjčky je ji řádně splácet.