Mizí vaše peníze stále rychleji? Možná děláte tyto chyby!

Lepit dluhy dluhem
 
Dnešní svět je plný půjček, které vám slibují snadnější život a nechat se zlákat je tak jednoduché. Pokud zvažujeme půjčku, musíme si položit několik otázek. První a nejdůležitější je, na co si půjčku vlastně bereme. Pokud to není nic, co vyloženě hoří, může to počkat. V případě, že si chcete půjčit, aby jste mohli jet na dovolenou, raději si našetřete nebo se uskromněte. Další velmi zásadní otázka je, jestli jsme schopni půjčku splatit tak, aby nám ty peníze nechyběli. V tomhle jsou ošemetné mikropůjčky, kdy splatnost zpravidla bývá již za měsíc. Pamatujte, pokud příští měsíc nebudete mít na zaplacení dlužné částky, nejspíš si zase budete muset někde půjčit.
finanční úspory
 
Zábava na prvním místě
 
Nemůžete se dočkat kdy už vám přijde výplata, aby jste si zase nějakou dobu mohli užívat? V případě, že odpověď zní ano, měli by jste se nad sebou opravdu zamyslet. Tento problém se nemusí týkat jen mladých lidí, i když většinou to tak je. Důležité, je mít všechno vyřešené a potom si stanovit rozpočet na zábavu.
 
Neefektivní nakupování
 
Jeden z největších problémů a přitom si jej mnozí ani neuvědomují. Stává se vám, že odcházíte z obchodu s pár věcmi za které jste zaplatili doslova jmění? Spousta lidí totiž nakupovat vůbec neumí. Neříkám, že máte nakupovat levné a méně kvalitní zboží, jen se naučte kupovat věci, které mají opravdové využití v kuchyni.
návratnost investic 
Děti
 
Chtěli bychom jim snést modré z nebe, někdy to ale není možné. Mluvte o problémech a finančních záležitostech se svými dětmi, opravdu neexistuje správný věk, kdy děti naučit jaká je hodnota peněz a jak s nimi nakládat. Pokud mají děti od malička mají k penězům správný postoj, v budoucnu se tak vyvarují zbytečným nepříjemnostem. 
 
Účty a poplatky
 
Připadá vám, že máte více výdajů než příjmů? Sepište si na papír všechny vaše měsíční výdaje a zkontrolujte, jestli není možné na něčem ušetřit, tím myslím předražený paušál, drahé internetové a spoustu dalších věcí. Nebojte se zeptat u konkurence a najděte výhodnou nabídku podle vašich představ a možností.

Kde na takovou stavbu vzít?

Dokud někdo nemá vhodný pozemek, může si na stavbu svého domu nechat zajít chuť. Dokud není kde takovou nemovitost budovat, nemá nic dalšího smysl, protože se na cizím stavět nedá a ve vakuu už teprve ne.

A tak si člověk takovou stavební parcelu pořídí. A pak už tedy teoreticky stavět může. Už to chce mít jenom veškerý potřebný materiál, techniku a obvykle i řemeslníky či jiné lidi ochotné přiložit ruku k dílu.

Jenže to všechno stojí peníze. A ten, kdo se vydal z peněz už při koupi toho kusu půdy a další nemá, tak stavět nemůže. Pochopitelně do doby, než je sežene.

evropské mince

Ovšem shánět peníze na stavbu nemovitosti není snadné. Je jich totiž potřeba značné množství, a tolik se z tradiční výplaty, jakou našinci běžně dostávají, rychle nenašetří. A aby získaný pozemek neležel ladem, je často rozumné vzít si půjčku a tou stavbu financovat, než se dost našetří.

Ale mnozí z nás nemají vysoké příjmy. A naopak mají třeba i dost hluboko do kapsy, případně mají záznamy v registrech dlužníků či dokonce exekuce. A takovým lidem se v bankách půjčovat zdráhají.

A kde sehnat potřebné peníze potom? Často je rozumnou a dost často i jedinou zbývající možností hypotéka na pozemek https://www.americkahypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/. Člověk zkrátka u nebankovní společnosti zastaví onen výše zmíněný (nebo klidně i jiný) kus své půdy a pak už bez problémů dostane klidně i vysokou půjčku s možností dlouhodobého a zvladatelného splácení za výhodných podmínek.

eura peníze

Díky takové nebankovní hypotéce se tedy dá rychle a spolehlivě přijít k penězům. A může se pokračovat ve stavbě. S tím, že se to následně určitě podaří splatit. Protože se hypotéky splácejí klidně i tak dlouhou řadu let, že se to zvládne i se vcelku nízkými splátkami, jež nezatíží neúměrně ničí rozpočet.

A člověk tak má nakonec svůj dům, po kterém tolik toužil.

I družstevní byt je skvělý

Lidé, kteří nemají kde bydlet, pochopitelně touží po tom, aby si nějakou střechu nad hlavou sehnali. A pokud někdo sice bydlí, ale nanejvýš tak někde v podnájmu, nejednou tento touží po bydlení dokonalejším. A tím nejdokonalejším, co si může našinec přát, je bydlení ve vlastním domě nebo bytě. Když totiž taková nemovitost člověku patří, může si být tento jist, že se z ní nebude muset odstěhovat proti své vůli a také že nebude přeplácet kvůli tomu, aby si i majitel objektu přišel na své.

Jenže sehnat si vlastní bydlení není žádná hračka. To je hodně drahá záležitost, jakou může financovat vlastními prostředky v nejlepším případě ten, kdo po dlouhá léta života šetřil nebo komu na to dali spořiví předkové. A to není zase až tak obvyklý případ.

eura hotovost

A tak si lidé na koupi nějakého toho svého bydlení obvykle berou hypotéku. To znamená, že jim určitou část objektu pomůže zaplatit nějaká finanční instituce, třeba banka.

Jenže ani s hypotékou se nejednou nepodaří vlastní bydlení financovat. Nejednou totiž člověku nepůjčí tolik, kolik by potřeboval, a to proto, že dotyčný není tak vysokou půjčku schopen splácet.

A co pak?

eura peníze

Pak se dá získat třeba hypotéka na družstevní byt. Jistě, mezi soukromým a družstevním bytem existuje určitý rozdíl, ale přece jenom jsou si tyto alternativy dost podobné. Liší se vlastně jenom v tom, že je u vlastní nemovitosti člověk přímo jejím majitelem, zatímco u družstevního bytu je dotyčný majitelem jenom podílu na celém družstevním objektu. A tak přijde družstevní byt leckomu také vhod. Zejména když ho na rozdíl od soukromého bytu na hypotéku sežene. Protože jsou družstevní byty levnější, a tedy i hypotéky na ně brané nižší a tudíž dosažitelnější.

A tak si kdekdo hypotéku na družstevní byt bere. I když je to poněkud dražší. Protože je lepší bydlet ve družstevním, než nebydlet.

Jak sehnat peníze v nouzi?

V soukromé firmě jde na rozdíl od nějakého podniku patřícího státu vždy o to, aby šlo o dostatečně výnosnou záležitost. Za soukromou firmou totiž nestojí štědrý tatíček stát, který by vyřešil všechny problémy jednoduše direktivně a doplatil případné dluhy z rozpočtu, tady se musí vždy na další existenci i živobytí podnikatele vydělat. Tak už to prostě je.

Ovšem navzdory takové potřebě je tu vždy i určité riziko, že to nevyjde. Že se něco (a může toho být skutečně hodně) zkomplikuje, výnosy poklesnou pod únosnou mez a zisk už nebude stačit na všechno, na co stačit má.

Když už k tomu dojde, je to hodně zapeklitá věc. Protože scházejí-li tu peníze na zajištění provozu a živobytí majitele takového podniku, nedá se v normální práci pokračovat a tu více a tu méně hrozí krach, nevyřeší-li se to.

čas jsou peníze

Jenže jak to vyřešit?

Pokud se nepodaří dost vydělat, je tu vlastně už jen jediná cesta, po které se vydat, aby se to zvládlo. A tou je vzetí si půjčky, která by se do takového podniku investovala s cílem postavit ho zase na nohy.

A pro jakou z podnikatelských půjček se rozhodnout? Často je tu vlastně jenom jediná možnost, a tou je hypotéka bez doložení příjmu nebankovnihypoteky.net. Zatímco se totiž u bankovních půjček obvykle požaduje doložení dobře vypadajícího podnikatelova daňového přiznání, zatímco jsou zde zapotřebí vysoké příjmy i čisté registry dlužníků, aby se dalo vůbec o nějaké půjčce uvažovat, u nebankovních nabídek je to jiná.

peníze za dům

U zmíněné nebankovní hypotéky stačí k tomu, aby ji člověk získal, vlastně jenom prokázání schopnosti ji splácet plus zástava nemovitosti. A to podnikatel v nesnázích dokáže zvládnout, na rozdíl od prokazování své bonity někde jinde.

A proto jsou nebankovní hypotéky často tou nejsprávnější volbou, pro kterou se mohou soukromí podnikatelé v nesnázích rozhodnout. Tady peníze dostanou a mají tak šanci dát všechno do pořádku.

Kde brát peníze?

Na tom, že lidé potřebují peníze, se určitě shodneme, že? V tomto ohledu je vše nad slunce jasné, protože kdyby snad někdo z nás peníze neměl, nemohl by si kupovat zboží či využívat služby, jež se dnes staly už naprostou samozřejmostí a jež si nelze ani odpírat, ani je nahradit nějakou bezplatnou alternativou.

Peníze prostě potřebujeme všichni. A také si je mnozí z nás vydělávají a ti ostatní pobírají alespoň nějaké jiné dávky, jež by jim měly zajistit přinejmenším přežití.

peníze na stole

Ale je vzhledem k tomu právě zaznělému jisté, že má každý člověk dost peněz na to, aby dokázal vést běžný život? Bohužel nikoliv. Co chvíli se někdo z nás potýká s finančními problémy, a těch, kdo řeší nějaký ten nedostatek peněz, je možná dokonce více než těch, kdo si žijí v blahobytu.

A odkud se berou peníze, když člověk nevyjde se svými příjmy? Je-li to potřeba, berou se často nejrůznější půjčky. Sice to nejsou definitivní a dokonalá řešení, protože se půjčené peníze musí později zase vrátit, ale přesto jde o velice prospěšnou pomoc, jež může vytáhnout leckoho z kaše.

plná peněženka

Ovšem než se tak stane, musí člověk půjčku získat. A toho se nedosahuje automaticky. Již při zažádání si o některou z nich musí člověk nade všechnu pochybnost prokázat, že bude schopen vše půjčené i s úroky vrátit, a to může být v případě nejedné z půjček nad možnosti toho, kdo by takovou pomoc potřeboval. Vždyť jak má asi prokázat vyžadované vysoké příjmy ten, kdo si chce půjčit, protože nedokáže vyjít kvůli svým příjmům nízkým, kdo dokáže doložit čisté registry dlužníků, když už si nabral půjčky, jež nedokázal řádně splatit? A podobných komplikací tu může být víc.

A proto je ideální volbou lidí v nesnázích hypotéka bez registru https://www.hypotekybezregistru.cz/, u níž se toho po žadatelích ani zdaleka tak moc nechce, a proto je tato daleko snáze získatelná. Stačí tu dát do zástavy nemovitost a člověk má své jisté. Má peníze, jichž se mu nedostávalo a s nimiž dokáže vyřešit své problémy.

Když to s úvěrem nejde v bance, půjde to jistě v nebankovní společnosti

Netrapte se tím, že vás v bance odsoudili k nekonečnému čekání na úvěr, který dost možná nakonec ani nedostanete, protože podle bankovních úředníků je vaše bonita příliš nízká. Raději ušetřete svůj čas a energii a požádejte o nebankovní půjčku. Ta je jiná – vyžaduje specifické ručení nemovitostí, ovšem toho, co budete muset naplnit, abyste úvěr získali, je opravdu málo. Navíc, skvělá zpráva jistě je, že se o většinu povinností místo vás postará někdo druhý.peníze, mince
Nebankovní společnosti poskytují úvěry v souladu se všemi platnými zákony a jsou spolehlivými registrovanými subjekty, kterých se rozhodně nemusíte obávat. Ovšem jejich půjčka je jiná, lepší. Je to dáno tím, že v tomto případě musíte splnit jen ty nejnutnější zákonné podmínky. Žádné další klacky vám pod nohy nikdo házet nebude.
Vezměme to hezky popořádku. To první, čím je nezbytné začít, je podání žádosti. Ovšem už v tom se jednotlivé úvěry liší. V tomto případě nemusíte nikam chodit, stačí mít po ruce připojení k internetu, abyste na webových stránkách společnosti vyplnili online formulář žádosti. Nečekejte žádné nesrozumitelné formulace a několik stran textu – jde o to, vyplnit několik jednoduchých políček s dobře známými údaji.mince, peněženka
Jakmile žádost elektronicky odešlete, nebudete muset dělat prakticky nic dalšího. V krátkém čase vás kontaktuje specialista společnosti, se kterým se domluvíte na následujícím postupu https://www.databazeknih.cz/knihy/na-postupu-123241 a on místo vás zajistí vše, co bude potřeba. Vás osobně tedy žádná námaha nečeká, nebudete muset obíhat jiné instituce, domlouvat si další a další schůzky, nebudete nic vypisovat.
A příjemné to bude i v případě, když budete mít zájem o nějaký specifický druh půjčky, jako je například americký úvěr, anebo hypotéka bez doložení příjmů. Příjmy sice doložit musíte v každém případě, ale jde to i snadnou cestou, tedy tak, abyste na úvěr dosáhli vždy, když je zřejmé, že jej dokážete pravidelně i s úroky splácet.

Proč jsou na našich bankovkách slavné osobnosti z historie?

S penězi přicházíme do styku každý den, jsou prostě běžnou součástí našich životu. Za námi držené finance si koupíme většinu věcí, co potřebujeme – potraviny, léky, oblečení. Málokdo z nás však jistě pátral po tom, proč jsou na nich vyobrazeni právě oni úspěšní jedinci. Úplnou pravdu nejspíš nikdy nezjistí nikdo z nás, avšak můžeme si to alespoň dle různých indicií myslet. A jaký je tedy můj názor na tuto úvahovou otázku?
Já osobně si myslím, že tyto slavné osobnosti jsou na daných bankovkách vyobrazeny, jelikož patří k něčemu, co tvoří základ historie, a my jim tímto způsobem vzdáváme dík. Prostě chceme vzdát úctu, vzhledem k tomu, co v době své existence dokázali. Chceme ocenit jejich snahu a vliv, který měli na danou dobu. Díky komukoliv z minulosti jsme přeci tam, kde jsme. Kdyby byl kdokoliv z minulosti vymazán, mohlo by to dnes vypadat úplně, ale úplně jinak.
vějíř z bankovek
Kdo je kde
Pokud se také často ztrácíte v tom, kdo patří k jaké hodnotě, tak jistě nejste sami. I mě se to občas plete. Když dříve ještě platila 20 koruna spolu s 50 korunou, jednalo se o bankovky s nejnižší částkou. Dnes je nejnižší stokoruna a nejvyšší pětitisícovka. Udělejme si tedy přehled, kdo kam patří.
Na stokoruně nalezneme Karla IV., syna Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny. Jedná se o nejvýznamnějšího krále, za jehož vlády náš stát vzkvétal, což je dokázáno kupříkladu i tím, že byla založena Univerzita Karlova.
Dalším v pořadí je Jan Ámos Komenský, ke kterému je připoutána bankovka v hodnotě dvě-stě korun českých. Jedná se o osobnost, jenž vynikala zejména v rámci vzdělávání, jelikož tomuto pánovi je přezdíváno učitel národa.
Papírové platidlo s hodnotou pět-set korun českých je spjata s Boženou Němcovou. Jedná se o spisovatelku, jenž napsala fantastické dílo Babička. Přestože neměla vůbec lehký osobní život, tak byla v tom pracovním velmi úspěšná.
český prachy
Nyní na řadu přichází František Palacký, jehož místo se nachází na tisícikoruně. Jedná se o známého historika a politika, kterému se přezdívá „Otec národa“. Zajímavé je, že kromě této bankovky se jeho portrét nacházel kupříkladu na poštovní známce České republiky z roku 1998.
Druhou dámou mezi muži je Ema Destinová, které patří současné české platidlo o hodnotě dva-tisíce korun. Tato paní byla světoznámou operní pěvkyní, jenž svou kariéru zahájila v Berlíně. Jistě oceníte zajímavost, že pocházela z pěti dětí a její maminka byla také opěrní pěvkyní.
No a nakonec zde máme Tomáše Garrigua Masaryka, který vlastně zapříčinil, že dnes můžeme žít v tomto malém, avšak překrásném státě. On sám formuloval myšlenku samotného státu, a také se stal první československým prezidentem.

Hypotéka pro každého

Někdy si chce člověk půjčit peníze, ale musí se potýkat s tím, že získání půjčky není tak jednoduché, jak si sám představoval. Je jasné, že každý věřitel chce mít jistotu, že se mu jeho peníze vrátí, o tom nepochybujte, a proto jsou žadatelé pečlivě prověřováni a každý věřitel si dává velký pozor na to, komu svoje peníze půjčuje, o tom nepochybujte. Nic není ale jen tak a všechno má určitá pravidla.

Když má žadatel například zápis v registru dlužníků, tak je jasné, že se peněz jen tak nedočká, protože banky mu rozhodně nepůjčí. V tom případě se vyplatí spolehnout na jiného věřitele, který už dokáže nabídnout takovou půjčku, která bude odpovídat všem představám a požadavkům, o tom nepochybujte.

dětské puzzle

Nebankovní společnosti jsou v dnešní době oblíbenou volbou, protože toho mohou skutečně hodně nabídnout a jsou velice tolerantní, takže půjčí i jedincům, kteří by na jiných místech peníze nezískali.

Kdokoliv se tak může vyhnout kontrolám, když bude chtít. Například americká hypotéka bez registru je velice oblíbená, protože její získání je podmíněno zástavou nemovitosti. Když žadatel nebude chtít, nemusí podstupovat kontroly, které by mu mohly být nepříjemné, což se samozřejmě vždycky hodí. Proč tedy něčeho takového nevyužít?

drahý majetek

Možností je mnoho a je na každém pro co se rozhodne, jsou ale věci, které se mohou hodit více než ostatní, o tom nepochybujte, a proto využijte toho, co tu pro Vás je, zaručeně nebudete muset ničeho litovat.

Je na každém, co by pro něj mohlo být ideální a jaké jsou jeho představy, věřte ovšem tomu, že nebankovní společnosti dokáží nabídnout velice lákavé půjčky, které zaujmou nejednoho žadatele. Nejsou totiž tak přísné jako banky, a proto rády půjčí i žadatelům, kteří byli na jiných místech odmítnuti nebo měli se získáním peněz nějaké problémy. Je to tedy možnost, která se může hodit každému, o tom nepochybujte. Tak proč toho nevyužít?

Lákavá nabídka, která se může zvrtnout

Půjčky dnes slouží kdekomu ke kdečemu. Nemůžeme se tedy divit, že vznikají nejrůznější pochybné společnosti, které nám půjčku ochotně poskytnout. Nenechte se však zlákat, ne každá půjčka je výhodná, a ne každou se nám podaří splatit.
budík u mincí.jpg
Pokud využijeme společností, které nabízejí tzv. rychlou půjčku často se můžeme dostat do velkých potíží. Míra úročení je mnohdy tak vysoká, že můžou dosáhnout hodnoty přes tisíc procent. To deseti násobně přesahuje půjčenou částku. Tyto společnosti využívají finanční negramotnosti uživatelů a “malých písmenek”, které klient nevidí.
Jestli uvažujeme o stavbě domu měli bychom se nejdříve zaměřit na standartní hypotéku. Ta sice vyžaduje určitá pravidla, ale vyzařuje jistou mírou bezpečí. Banka nám garantuje státem stanové úrokové sazby, které kontroluje institut ČNB. Ten stanovuje horní hranice sazeb a případné porušení trestá odpovídajícími sankcemi. Tudíž i přesto, že banky vyžadují spoustu náležitostí od klientů představují to menší zlo.
Když ovšem nejsme vhodní kandidáti pro bankovní hypotéku musíme se obrátit jinam. V rámci nebankovní sféry zní nejrozumněji americká hypotéka . Ta vykazuje některé znaky standartní hypotéky s určitými odlišnostmi.
Nevyžaduje příliš velké ručení bohatě postačí mít ve vlastnictví nemovitost nebo nemovitost osoby, která se za nás zaručí. Musíme mít však na paměti, že i přes dobrý stav a vysokou hodnotu budovy nezískáme půjčku ve výši 100 %. Díky koeficientům, které si banka sama sestavuje odhaduje hodnotu nemovitosti dle vlastních stanov. To kryje banku před případnými neplatiči.
Hlavní výhodou této nebankovní půjčky tkví v jejím využití. Pokud si zařídíme klasickou hypotéku budeme bedlivě sledováni příslušnými orgány, které vyhodnocují, zda dané peníze využíváme na předem stanovený účel. Pokud se tak nestane může dojít k okamžitému vypovězení smlouvy, nárokování vrácení peněz a případné penále.
dělníci na staveništi.jpg
To se vám s americkou hypotékou stát nemůže.
Jako bezúčelovou hypotéku je možné ji využít na jakýkoliv účel bez zbytečných otázek. Jedinou povinností v rámci této půjčky je ji řádně splácet.

Rychlé vyřízení, snadné splácení

Často nastane situace, kdy potřebujete na něco půjčit peníze. A často tato situace nastane velmi náhle. V osobním životě se může stát nějaká mimořádná událost a v podnikání se nemusí podařit dohodnutý obchod. V takové chvíli je zřejmé, že se jedná o stav, který potřebuje rychlé řešení. Tím rychlým řešením je získání půjčky.

Obrátit se v takové chvíli na banku není šťastné, jelikož vám jde o to, abyste hotovost dostali co nejdříve. Můžete to zkusit s nebankovní institucí a budete překvapeni, jak jednoduché je vyřízení půjčky. Vše je možné dohodnout z vašeho bydliště a nemusíte se účastnit žádných osobních schůzek. K poskytnutí půjčky budete potřebovat jen několik nejnutnějších dokumentů.

kostkovaná košile

Nebankovní půjčka pro soukromé osoby
I v nebankovním sektoru můžete získat velmi zajímavé podmínky pro poskytnutou půjčku. Úrokové sazby úvěrů začínají už okolo čtyř procent. Tak nízkou sazbu vám nebankovní poskytovatel může nabídnout z toho důvodu, že jsou úvěry zajištěny nemovitým majetkem. Půjčku můžete použít na cokoliv potřebujete a není nutné dokládat účel čerpání peněz. Je možné ji použít i na vyplacení exekuce nebo na konsolidaci stávajících úvěrů.

plnící pero

Nebankovní půjčka pro podnikatele
Půjčky, které jsou poskytovány podnikatelům jsou rovněž zaručeny nemovitým majetkem. Peníze však slouží k tomu, abyste je použili pro financování potřeb v souvislosti s vašimi podnikatelskými aktivitami. Splátky si můžete rozložit na libovolně dlouhou dobu, dokonce je možné úvěr splácet až třicet let. Dlouhá lhůta splácení je výhodná ve chvíli, kdy si chcete zajistit nízkou výši měsíční splátky.

Hypotéky bez registru pro soukromé osoby i pro podnikatele jsou vyřízeny i během několika hodin od dodání potřebných dokumentů. A můžete je kdykoliv splatit dříve nebo kdykoliv zaslat mimořádnou splátku a platit nižší úrok!